OTVORENÝ ATELIÉR

Danica danko

To čo na začiatku vyzeralo ako problém sa stalo inšpiráciou.

              Otvorený ateliér Danica a Danko je projekt o vzájomnej spolupráci a vzájomnej podpore medzi mamou a malým synom v období lockdownu.   V tomto dlhom období sú odkázaní tráviť celé dni spolu sami v ateliéri. To, čo sa na začiatku zdal byť problém pre obidvoch sa zmenilo časom na spoločnú zábavu a vzájomnú inšpiráciu.

         Danko je živé, hyperaktívne dieťa, nie iné ako ostatné deti a ani iný, ako sme boli my. Bohužiaľ táto generácia má veľmi zúženú možnosť pohybu . My sme trávilli celé poobedia vonku a počítače ešte neexistovali.  Táto generácia žije časť svojho detstva vo virtuálnom svete Minicraftu a iných hier.

          Preto práve  v tomto období začali vznikať spoločné diela v ktorých sa stretáva detská fantázia chlapca  ovplyvneného virtuálnym svetom s tvorivými skúsenosťami jeho mamy/mňa Danici Ondrej.  Dankove svety a obľúbené postavičky, ako Enderman či Creeper, ktorí mne/mame nič nehovorili, pokiaľ sme ich nezačali spolu kresliť a maľovať. Svety tak vzdialené môjmu svetu sa spojili a vznikajú úplne nové vizuálne diela a obrazy, ktoré môžeme volať naozaj contemporary.

              Open ateliér je pozvánka na otvorený ateliér Danici a Danka, ktorý bude priebežne publikovaný na internete so zámerom inšpirovať aj iných umelcov a rodičov k podobným aktivitám.

"Cartoon CAT & Cartoon DOG"

Cartoon CAT&Cartoon DOG,150x110cm, acrylik, oil on canvas, 2021

working in progress

Ako vzniká obraz - A work of art - artwork